Co je China těhotná, snaží se mě převychovat v lepší bytost víc než obvykle a já nemám to srdce posílat ji s tím do háje zas až tak často. Na Fairtrade akce ale chodím rád, protože tam bývá jídlo.

I tentokrát jsem se dozvěděl absurdní perličky ze života středoškolského kantora. Například že školama se má prohnat jakási kontrola obsahu kabinetu, která potrestá (pravděpodobně rituálním spálením) užívání neschválených pomůcek. Jelikož ani moje fantazie není dost perverzní na to, abych si dokázal představit průběh takový akce, budu muset s Chinou zase brzo vyrazit konat dobro a nechám si o tom povyprávět.

Taky se školama prohánějí státní maturity, ale k těm bych tu rozhodně nevymyslel nic vtipnějšího, než následující odpověď CERMATu na obavu středoškolského kantora, že papež možná není hlavou všech kresťanů, což by podle maturitního testu býti měl:

„Vaše obava, že současní pravoslavní či protestantští věřící by při této úloze zaváhali, je z jistého úhlu pohledu přípustná, ale z hlediska ověřování odborných znalostí z dějepisu redundantní.“

Stále v duchu hesla „Dutej, ale přezutej“. Dutost šikovně zamaskujte schopností správně zakroužkovat a) b) nebo c) u nesmyslných otázek a máte to v kapse, milé děti. Hlavně o tom nepřemýšlejte, nebo i vy budete redundantní.