kain1Advokát, 28 let. Moje míry, váhy a délky doufám nikoho nezajímají. Taky o sobě nehodlám uvádět takový ty věci jako oblíbený jidlo a barva (bramboráky, zelená). Zájmy mám různorodý, na prvním místě bych uvedl spánek. Posledních 10 let kouřím a nebudu s tím přestávat jenom proto, že komix by měl být výchovný. Neměl. A pokud jo, tak tenhle není. A taky není politicky korektní. A genderově spravedlivý. A vůbec!

George

georgeDoktorandka. Věk u dámy není slušné uvádět, takže o něm pomlčím. Míry a váhy jsou pod filosofickofakultně vyplandaným svetrem těžko odhadnutelné. Oblíbená potravina bude určitě něco jinýho než 3krát denně čínská nudlová polívka a oblíbená barva asi taky není fialová, ale nic jinýho jsem ji jíst a nosit ještě neviděl. George je genderově spravedlivá. Zajímá se o ženskou otázku (nevím, kterou konkrétně má na mysli, jestli „Nejsem v tom tlustá?“ a nebo „Máš mě ráááád?“), vážnou hudbu, vážnou literaturu, vážné alternativní filmy, vážný vztah… vlastně nevím, jestli ji zajímá i něco veselýho.

Adam

Adam
Doktorand a koncipient a příležitostný rozdavač letáků, noční vrátný, prodejce hamburgerů, myč oken… Jednoho dne umře na přepracování a na hrob mu nechám udělat nápis „Já ti to voe říkal.“ Adamovi je 29 a známe se od gymplu. On byl jakože ten hodnej a já jakože ten zlej.

Paní Advokátka

Paní Advokátka
Pravidlo č. 1: Paní Advokátka má VŽDY pravdu. pravidlo č. 2: A pokud ne, tak platí…moment! Paní Advokátka má prostě VŽDY pravdu. Žádné pravidlo č. 2 neexistuje. Každý má právo na její vlastní názor. Vzorem dokonalosti je jí jízdní řád. Nesnáší lidi jako jsem já. Nesnáší lidi.

Patrik

PatrikAdvokát. Idol žen a dívek bez rozdílu věku a pohlaví. Ví, jak se oblíknout, ví co a kdy říkat. Je citlivý, ale zároveň mužný. Má pochopení pro poezii a operu, ale dokáže zároveň i vyměnit žárovku. Dovede naslouchat. Je gentleman. Někdy ho podezírám, že nemůže být reálnej.

Petra

PetraNenapadá mě žádná trefnější definice, než „normální“. Nemá žádné speciální úchylky, nemá zájem o příliš hluboké a komplikované věci. Co nechápe, to se ani nesnaží pochopit. Pěstuje pro mě nepochopitelne sporty, ve kterých se vyskytuje míč a háže se jím přes síť nebo do koše. Pokud se s ní budete bavit, dozvíte se pravděpodobně něco o zahradě nebo pečení. Pokud se s ní budete bavit o něčem jiném, dozvíte se, že nemá ráda věci, které nezná.

Bára

BáraStudentka pajdáku se spoustou zájmů, o kterých nikomu neříká, poslouchající punk i když na to nevypadá a vlastnící poprsí enormních rozměrů i když je obvykle k ničemu nevyužívá.

MUDr. Becková

MUDr. BeckováMoje starší, zodpovědnější, chytřejší sestra. Byla vždycky čistotná, pečlivá, svědomitá a poslouchala rodiče. Do svých osmnácti jsem ji nenáviděl. Ona sebe taky.

David

DavidPredátor z chovné stanice mojí stestry. Právě dorostl těch nejhorších rozměrů puberty a stal se z něj hoper. Nesměju se mu, protože není slušné smát se cizímu neštěstí. Myslím, že má sestru.

Ing. Beck PhD

Ing. BeckDobrý programátor, dobrý manžel, dobrý otec, dobrý řidič, dobrý třiditel odpadu… A jak by vám řekla moje dokonalá sestra – být jenom dobrý nestačí. Chudák chlap.

China

ChinaAktivní alternativní paní profesorka na gymplu. Shodou okolností taky moje bejvalá. Její třída adoptovala surikatu, lemura, gekona a Tonyho. Tony není zvíře, ale africký chlapec, který kvůli nim teď musí chodit do školy. China nosí výhradně bio konopné oblečení a protože jedno takový bio konopný triko stojí zhruba tolik, co 10 mých environmental unfriendly triček, má China věčně málo peněz a nenávidí za to „ty nahoře“.

Mahmúd

MahmúdSmutný prezident hledající lásku.

Maruška

Koncipienta. Její náplní práce je převážně kopírování, pochůzky a další nesmysly, které naprosto nikdo nechce dělat. Ráda používá cizí slova a sepisuje věci, co mají být anglicky. Když výjde najevo, že některému termínu rozumí naprosto opačně než zbytek světa, považují to všichni za legrační a roztomilé. Někdy si myslím, že je na mojí straně, jindy si jsem skoro jistej, že všechny moje přešlapy a nedostatky ve vzdělání, kterých je náhodou svědkem, šíří dál, aby z toho tak nějak nenápadně vyplynulo, že je rising star, kterou bude potřeba v kanceláři udržet i po dostudování. Kdo by ale odolal potřebě mít bízkou osobu na pracovišti, zvlášť osobu s krásným velkým zadkem?

Niele

Před časem přijela na výměnnej pobyt pro studety IT a od té doby přijíždí opakovaně a zas až tak často neodjíždí. Skoro to vypadá, jako by častěji přijížděla… Někdy se za dlouhých bezesných nocí nechávám deptat myšlenkou, jestli to třeba nedělá kvůli mně. Niele má zvláštní vkus na oblíkání, hubu, jídlo, pití i chlapy.

Antonie

Antonie už konečně nechodí na VŠCHT, ale na školu, kam fakt chodit chtěla. Chodí tam pravidelně, protože jinak by neměla vlastně kam jít. Doma s ní bydlí ještě rodiče. Málokterý z nich je doopravdy její a dost se střídají.
Připomíná mi mně v době, kdy jsem ještě věřil, že se životem můžu dělat něco jinýho, než přežívat jeden den za druhým v kanceláři, abych zaplatil účty. Říká, že nevěří nikomu a na nic, ale ve skutečnosti má mnohem víc víry než já, i když já už se programovým nevěřením nikomu a na nic zdaleka nezabývám.
Je Bářina kamarádka, což se projevuje tím, že si vzájemně čtou výkřiky na Facebooku („Kdo ty Antoniiny sračky má pořád číst? To de beztak nějak mimo mě nebo co.“). Antonie píše nerýmovanou poezii, jako třeba tohle:

Balada pro Žanetu
Žaneta byla nějaká holka,
co jela metrem ještě s někým.
Náhodně jsem jí přiřadila
jméno
Žaneta…